Aktuality

Thrash-deathová smršť NERVOSA ohlásila novú zostavu!

Prika Amaral (Nervosa), foto: Renan Facciolo

Pred zhruba dvoma týždňami obehla svet správa o tom, že z kapely NERVOSA odišla spievajúca basgitaristka Fernanda Lira a bubeníčka Luana Dametto. Mnohí kapelu tým pádom označovali za minulosť, no zakladateľka, gitaristka a hlavný mozog kapely Prika Amaral všetkých ubezpečovala, že NERVOSA nekončí a onedlho predstaví novú zostavu. A to sme netušili, že sa tak stane už o pár dní.

Po intenzívnych dňoch plných konkurzov s dievčatami z celého sveta sa teda NERVOSA dopracovala k novej zostave. A určite to nebolo jednoduché vzhľadom na situáciu, ktorá dnes vo svete je.

„Bolo to neuveriteľné, spoznať toľko talentovaných žien. Nebolo to vôbec jednoduché, vybrať na každý post jednu a ostatným, tiež výborným hudobníčkam, povedať nie,“ rozhovorila sa Prika. „Ale nároky tejto kapely siahajú až za otázku hudobnej zručnosti. Ide aj o to, či je hudobníčka plne k dispozícii, či má profesionálne postoje, dobrú komunikáciu a podobne. Ale som naozaj šťastná z toho, ako to dopadlo. Mám už viacero nových skladieb pripravených a v podstate sme už začali spolupracovať aj s novými dievčatami – bola to jedna zo súčastí testu, ktorým museli na konkurze prejsť. Nejaký nový materiál zverejníme online, keď sa vyrieši situácia okolo Covid-19. Garantujem vám, že NERVOSA príde v plnej sile,“ dodala.

A kto teda obsadil jednotlivé posty v kapele? Významnou zmenou je, že o post speváčky a basgitaristky sa postarajú dve hudobníčky. Za mikrofón sa postaví Diva Satanica z kapely BLOODHUNTER. Na poste basgitaristky sa objaví už pomerne ostrieľaná Mia Wallace, ktorá bola začiatkom roka za zvláštnych okolností deportovaná z kapely ABBATH a v minulosti okrem iných pôsobila aj po boku legendárneho Toma G. Fischera v kapele TRIUMPH OF DEATH. No a za bicie sa posadí Eleni Nota so silnou ranou, ktorá v súčasnosti pôsobí v progresívnych kapelách MASK OF PROSPERO a CROQUE MADAME.

Nervosa – Hostages

„Rozhodnutie pretrnsformovať NERVOSU na štvorčlennú zostavu, dávajú kapele nové možnosti a zmenu prístupu. Je to nová fáza, nová NERVOSA, ale stále so svojou thrash/deathovou príchuťou, s množstvom riffov, množstvom „dusenia“ a silným odpichom, rýchlymi a technickými bicími, vynoveným a ťažším basovým zvukom a agresívnym superthrashovým vokálom. Druhá gitaristka by bola pre nás možno tiež zaujímavá, ale nie v tejto chvíli, v ktorej je potrebné veľa vecí nastaviť a zocvičiť a bude to aj veľká logistická výzva. Ale do budúcna to je možné,“ uzavrela nešetriac superlatívami Prika.

Ako to dievčatám sadlo, by sme mohli vidieť už 10. júla v košickom klube Collosseum. Avšak je pravdepodobné, že situácia v Európe celé turné kapely odsunie na neskôr v závislosti od pandémie a z toho vyplývajúcich obmedzení.

Related Articles

Back to top button