Aktuality

DEVILDRIVER s novým klipom „Nest of Vipers“. Prvý diel dvojalbumu „Dealing With Demons“ v októbri.

DEVILDRIVER, 2020, foto: Stephanie Cabral

Rešpektovaní zástupcovia metalu 21. storočia, DEVILDRIVER, strávili posledné takmer dve desaťročia dláždením vlastnej cesty nekompromisného umenia. Vedená Dezom Fafarom si táto kalifornská partia vydobila povesť veľmi tvrdo pracujúcej kapely a vydala veľmi slušnú porciu brutálnych a výrazných albumov.

Ich sústredenie na prácu bolo vždy veľmi silné a aj na pripravovanom prvom albume „Dealing With Demons I“ tomu nebude inak. Prvý diel z dvojalbumu sa objaví na trhu 9. októbra 2020 prostredníctvom Napalm Records a bude k dispozícií v niekoľkých nevyhnutných formátoch. Dez sa vyjadril aj k otáznemu predaju počas neistého obdobia poznačenom pandémiou: „Neviem, aký to bude mať vplyv na predajnosť, ale chceli sme to vydať teraz, hoci album nemôžeme podporiť koncertami. Cítime, že v tejto hroznej dobe, ľudia potrebujú hudbu!“

„Dealing With Demons I“ (prvé vydanie vlastného nového materiálu od roku 2016, kedy kapela vypustila do sveta album „Trust No One“) predstavuje začiatok očisty od démonov, s ktorými v hudbe DEVILDRIVER dlhodobo zvádzal boje najmä Dez Fafara. Od zlovestného (až strašidelného) intra a jednoznačne nazvaného výbušného otváracieho kúsku „Keep Away From Me“, cez pútavú „Nest Of Vipers“ až po chladnú „Iona“ sa v každej skladbe odohráva súboj s odlišným démonom. „Je ich mnoho. Všetko od lásky a straty až po žiarlivosť a zúrivosť. Zameral som sa na jadro všetkých ľudských emócií a prostredníctvom pouličných textov som sa pokúsil to ľuďom prenechať, aby to cítili a prípadne sa s tým stotožnili,“ poodhalil Dez témy, ktoré inšpirovali kapelu k novým skladbám.

Kapela samotná prezentuje „Dealing With Demons“ ako svoju najväčšiu umeleckú hodnotu, ktorú doteraz stvorili a všetko nasvedčuje tomu, že nepôjde len o ďalší štandardný album, ale skôr o pamätné dielo.

Na druhú časť dvojalbumu „Dealing With Demons“ pritom fanúšikovia nebudú čakať dlho. „Máme hotové obe nahrávky a tvrdo sme na nich pracovali tri roky!,“ dodal Dez na záver.

Devildriver – Nest Of Vipers

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button