Aktuality

Nové video Briana Bajáka k inštrumentálnej skladbe „Interstellar“.

Gitarista Brian Baják zverejnil video k novej inštrumentálnej skladbe „Interstellar“, ktorá je jeho prvou kompozíciou nahratou na 9-strunovej gitare zo slovenskej dielne majstra Sivčáka. O bicie sa postaral talentovaný Christopher Géci a videoklip sa natáčal v Žiline a jej okolí.

V týchto dňoch bola zverejnená nová skladba Interstellar. Vznikla a bola nahratá v žilinskom štúdiu Briana Bajáka. Tento firemný gitarista značky Sivčák pomohol uviesť na trh svoj podpisový model gitary BW#GS už pred vyše 10 rokmi. Vtedy išlo o 7 strunový model prirodzene nasledovaný štandardnou 6 strunovou verziou, neskôr doplnenou aj o 8 strunový model na základe dopytu gitaristov z celého sveta. 

„Od prvých pokusov na 9 strunovej gitare až po túto skladbu to bola pre mňa zaujímavá, vzrušujúca a nie vždy jednoduchá cesta. Aj keď mojim hlavným nástrojom ostáva 7 strunová Sivčák BW7GS, „Interstellar“ určite neostane mojou poslednou skladbou na 9 strunách“, doplnil Brian Baják.

Rudolf Sivčák: „Áno, toto je línia profesionality! Vynikajúca tvorba a nápady Briana priamo stvorené pre tento nástroj BW9GS. Som rád, že všetky prísne detaily, ktoré sme s Brianom dolaďovali pred výrobou tejto gitarky, splnili svoj cieľ. Už teraz viem, že v budúcnosti pripravíme spoločne ešte veľa veľkých prekvapení… Dík, Brian!“

Brian Baják je slovenský gitarista, producent, skladateľ a spevák. Narodil sa na Slovensku, začal hrať na klavír vo svojich 6 rokoch a pokračoval s týmto nástrojom 9-ročným štúdiom na poli klasickej hudby, čo mu poskytlo silné hudobné základy. Gitare sa začal venovať až neskôr a technicky sa mu podarilo doštudovať mnohé aspekty modernej elektrickej gitary počas jeho pôsobenia v Londýne. Svoju gitarovú kariéru spojil so slovenskou značkou gitár Sivčák, ktorá od roku 2008 vyrába Brianov podpisový model gitary s označením BW#GS. V súčasnosti pracuje Brian ako hudobný producent a zvukový inžinier a venuje sa vlastnej sólovej tvorbe. V minulosti pôsobil okrem iných aj v kapelách HT, BRAINSCAN, PROBLEM, BARON BLADE…

Minulý rok začal Brian experimentovať s 9 strunovými gitarami a nová gitara BW9GS na seba nenechala dlho čakať. Majiteľ značky a výrobca Rudolf Sivčák sa chopil výzvy a kvôli želanej univerzálnosti a veľkému tónovému rozsahu bola gitara vyrobená vo viacmenzúrovom prevedení (v angličtine „multiscale“).

„Interstellar“ je 7 minútová inštrumentálna skladba s prvkami možno až filmovej hudby, v ktorej sa hlavný hudobný motív variuje v rôznych aranžmánoch doplnený o ďalšie vedľajšie motívy. Na bicie hrá mladý a talentovaný bubeník Christopher Géci. Na svoje si prídu fanúšikovia inštrumentálnej metalovej hudby, milovníci prepracovaných gitarových sól, nekompromisných rytmov a nápaditých zmien. Hudba je obohatená o vizuál vo forme videa natočeného kameramanom Martinom Michútom. Základný priestor scény poskytlo kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie a svetelný dizajn vytvoril Ints Plavnieks.

Brian Bajak – Interstellar

Related Articles

Back to top button