AktualityPripravované podujatia

SOULFLY zahrajú po rokoch na Slovensku a to rovno dvakrát!

SOULFLY, 18. júl 2023, Bratislava, Majestic Music Club, 19. júl 2023, Košice, Collosseum Club

Soulfly, jedna z najikonickejších amerických metalových kapiel sveta, ohlásila svoje plány na leto 2023. Skupina po dlhých 5 rokoch zavíta aj na Slovensko, kde bude hrať v dňoch 18. júla 2023 v Bratislave v Majestic Music Clube a 19. júla 2023 v Košiciach v klube Collosseum.

Soulfly sa opäť tešia na možnosť stretnúť sa so svojimi fanúšikmi na Slovensku a priniesť im svoju brutálnu koncertnú energiu, ktorú treba zažiť naživo. Skupina okolo frontmana Maxa Cavaleru založená v roku 1997 je jednou z najznámejších metalových skupín dnešnej doby, ktorá sa prezentuje výrazným zvukom a textami s politickými a spoločenskými témami.

Ich posledný album nazvaný Totem bol vydaný ešte v roku 2022 pod hlavičkou vydavateľstva Nuclear Blast. Obsahuje 11 skladieb a zaujímavosťou je, že v niektorých skladbách sa objavujú zvuky prírody ako napríklad hukot vodopádu, ktoré spájajú tvrdú metalovú hudbu s tradičnými zvukmi z rôznych častí sveta. Okrem klasických metalových gitár a bicích nástrojov nájdeme na albume aj zvuky didgeridoo, afrických bubnov, tradičných indických hudobných nástrojov a mnoho ďalších. Tieto zvukové prvky pridávajú albumu unikátnu atmosféru a robia ho zaujímavým pre fanúšikov rôznych hudobných žánrov. Hlavnou myšlienkou albumu je uctievanie zvierat, rastlín a duchov prírody. Vo svojom portfóliu však majú aj množstvo starčích hitov, ktoré nechýbajú na žiadnom ich koncerte. Medzi najväčšie jednoznačne patria skladby „Back to the Primitive“, „Jumpdafuckup“, „Prophecy“, „Bleed“, „Eye for an Eye“ a mnohé ďalšie.

Nenechajte si ujsť túto príležitosť vidieť jedného z najplodnejších hudobníkov v metale, ktorý založil Sepulturu a dokázal ju dostať z Brazílie až na svetovú scénu a získal si mnoho fanúšikov aj spomedzi hudobníkov ako Ozzy Osbourne, Dave Grohl či Corey Taylor. Už 18. júla v Bratislave, Majestic Music Clube a 19. júla v Košiciach v klube Collosseum.

Vstupenky na koncert sú už k dispozícii v predajnej sieti TicketLIVE.sk a na mnohých ich predajných miestach po celom Slovensku.

Pre viac informácií, záujem o rozhovor, akreditácie alebo súťaže o lístky nás prosím kontaktujte: Michal Očovan, e-mail: michal@promusic.sk tel.: +421 948 881 090

(Tlačová správa)

Related Articles

Back to top button