Aktuality

PRIMAL FEAR vydajú singel “Along With The Devil”. Nový album v júli.

Primal Fear, 2020, foto: Heilemania

Nový singel nemeckých powermetalistov PRIMAL FEAR nazvaný “Along With The Devil” budeme môcť počuť už 15. mája. Skladba, ktorá je autormi označovaná za bombový nárez, bude ochutnávkou ich trinásteho albumu “Metal Commando”, ktorý výjde 17. júla. Podľa tlačovej správy je tento album 110% PRIMAL FEAR a až po okraj naplnený nespútanou silou a energiou. Na albume sa bude nachádzať 11 skladieb, produkoval ho basgitarista Mat Sinner (s ktorým vám prinesieme rozhovor v ďalšom čísle nášho časopisu Rock Hard) a o mix sa postaral legendárny Jacob Hansen.

“Nechcem ulietať do superlatív, ale každý z nás išiel až na hranice svojich vlastných muzikantských hraníc a sme veľmi spokojní so zvukom i skladbami ako takými,” hovorí Mat Sinner. “Môžem s kľudným svedomím povedať, že ide o špičkový album a možno dokonca náš najlsilnejší. Je to perfektný mix medzi našim pôvodným a súčasným štýlom s dokonalou rovnováhou. Každý z nás odviedol skvelú prácu. Myslím si, že “Metal COmmando” je ten správny album v správny čas.”

Nechal sa počuť aj spevák Ralf Scheepers: “Veľa ľudí mi vravelo, že bude ťažké pokoriť vysoko nastavenú latku na albume “Apocalypse” (2018), ale som si istý, že sa nám to podarilo,” smeje sa a pokračuje potvrdzujúc hudobné smerovanie z posledných rokov: “Stále sme na ceste, ktorú sme nastolili na albumoch “Delivering The Black” a “Apocalypse”. To je znak toho, že sme spokojní s tým, ako znieme v posledných rokoch a táto červená línia bude v zásade pokračovať ďalej.”

Na otázku, prečo je zvuk kapely taký konzistnentný už od svojho eponymného debutu z roku 1998, Ralf povedal: “Konzistentnosť je určitým spôsobom naše vzájomné puto a prechádza tuhšími i krehšími miestami. Je to niečo, čím si musí prejsť každá kapela, ktorá je úspešná. Sú vrcholy i páday, tak ako napríklad aj v manželstve. Či už viete, čo chcete spoločne dokázať, alebo nie, ale chcete byť spolu a hrať – lenže všade vôkol je toľko ega. Ono, každý hudobník musí mať určité ego, inak by nemohol byť hudobníkom. To je fakt. Ale keď spojíš dokopy päť hudobníkov, tieto egá musia dokázať spolu fungovať. Niekedy to ide lepšie, inokedy horšie. Ale vždy keď si pripomenieš, kvôli čomu to vlastne robíš, vždy sa vrátiš do bodu, v ktorom si uvedomíš, že keď ťaháte s chlapcami za jeden povraz, budete silný tím, ktorý dokáže valcovať. Byť v tíme ale tiež znamená, že niekedy musíš urobiť rozhodnutie, ktoré môže byť proti rozhodnutiu jednotlivca. Po niekoľkých rokoch vždy zistíš, že tieto rozhodnutia boli vždy dobé. Ak niekto jednoducho s rozhodnutiami tímu už nesúhlasí, nemôžeme mu rozkázať, aby bol s nami a ani by to nebolo dobré.”

Related Articles

Back to top button