Aktuality

Čilské zlo v podobe SIGN OF EVIL v máji debutuje

Temný odkaz z juhoamerického Čile

     Edged Circle Productions oznámilo, že 20. máj bude oficiálnym dátumom vydania debutového albumu čilskej kapely SIGN OF EVIL. Debut „Psychodelic Death“ vyjde na CD a vinylových LP formátoch.

     Bol len začiatok roku 2020, kedy sa SIGN OF EVIL vynorila z nejasného lovecraftovského horúčkového sna a vydali svoje debutové EP „Psychodelic Horror“. Kapela pochádza z kultového metalového semeniska v Čile a nebolo prekvapením, že tento vtedy jednočlenný projekt Witchfuckera (INVOCATION SPELLS, DEKAPITED) niesol určité znaky klasického juhoamerického šialenstva. Black/speed metal čerpajúci motiváciu z 80. rokov a starý taliansky okultný rock? Možno, ale už prvé demo „Psychodelic Horror“ na 7″ vinyle ukázalo, kde bude kapela smerovať.

     A teraz je to tu, pokračovanie príbehu v podobe debutu „Psychodelická smrť“, pričom k Witchfuckerovi sa pridal nový bubeník Thoth a chémia dua bola okamžitá a fascinujúca. Viac refrénov, viac gitarových sól, viac hymien a viac hypnózy a viac ZLA a viac ARGH!!! V skutočnosti to „zneužívanie“ refrénov posúva „Psychodelic Death“ do sféry takmer vzdialenej od metalu a do starého death/rocku – tak zlovestného, no zároveň takého sexi. Ale buďte si istí, že duo má korene zapichnuté hlboko v starodávnej temnosti, ktorá preniká ranými BATHORY, VENOM, WARFATRE a dokonca aj PLASMATICS: Witchfucker používa dva vokálne štýly, ktoré medzi sebou bojujú, takže znaky kapiel ranných CARCASS, IMPETIGO či CARNAGE budete cítiť. A Thothove blany priamo evokujú album „INRI“ od kapely SARCOFAGO. Promo materiály hlásia, že to bude najkultovejší metalový album roka? Veľká výzva a silné slová, vyskúšame, uvidíme.

„Psychodelic Death“:

1. Bad Trip
2. The Consequence Of Your Actions
3. Psychodelic Death
4. Serpent Poison
5. When The Day Arrives
6. Anonymous
7. The War Is Now
8. August 8th MMIX
9. The Underground
10. Die
11. Rusted Nailed
12. Slow Death
13. Into The Unknown

MIROSLAV „KREMATOR“ GALGÁNEK

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button