Recenzie

TURBOˈS TRIBUNAL – Mills of Tribunal

Dánsko | heavy metal | Jawbreaker Records | 40:04

Při pohledu na obal novinky dánských TURBOˈS TRIBUNAL se mi hned vybaví Miguel Cervantes a jeho „Důmyslný rytíř Don Quijote de la Macha“ a jeho boj s větrnými mlýny, tady to není úplně doslova, protože tady do boje vyráží jeden z jezdců apokalypsy s kosou na rameni proti hořícímu vodnímu mlýnu (jakási podobnost sice vzdálená tady je). Tento spolek je vlastně skupinou jednoho muže, který je hlavním mozkem, hlavním multiinstrumentalistou a rovněž zpěvákem v jedné osobě. Hudebně se vydal na cestu dlážděnou heavy metalem a jako inspirace (slyšitelná) mu sloužili IRON MAIDEN, JUDAS PRIEST a možná i RUNNIG WILD. Naštěstí TURBOˈS TRIBUNAL skvěle vyvažuje inspiraci originalitou, oživuje vzpomínky na ranná období heavy metalu, ale nesnaží se je napodobovat. Novinka ve všech svých částech deseti kompozicích poletuje mezi výraznými melodiemi a úplně nenuceně vplouvá do metalových vod, kde víří vzletné kytary, duní povedená basa a dominuje slušný zpěv, ten sice není nijak výrazně variabilní, ale sem tam se odváží do vod, v nichž exceluje Kim Bendix Petersen alias KING DIAMOND. „Mils of Tribunal“ dokážu poslouchat několikrát po sobě a musím říct, že se mně líbí, přestože se materiál nijak zvlášť nemění, nerozpíná, nedostává prostor k rozletu. Pokud se v budoucnosti Andreas Thunbo více odváže nebo osmělí (prostor na to je vždyť má zkušenosti s death/doom metalem PEINE; death/blackem PUGNATOR; epic doomem OATH OF WOE) může TURBOˈS TRIBUNAL sbírat ještě hojnější a pozitivnější reakce. „Mills of Tribunal“ je dobrá heavy nahrávka.

MARTIN BARTÁK, hodnotenie: 4,4/5

Related Articles

Back to top button