Reportáže

CROWN MAGNETAR, AVIANA, BORN OF OSIRIS, ATTILA, Viedeň, Szene club, 20.3.2024

Ako prví nastúpili na pódium americkí CROWN MAGNETAR, ktorí ihneď začali brutálnymi, nekompromisnými  a rýchlymi riffmi, ktoré nedali možnosť publiku sa ani nadýchnuť. Ako druhý song zaznel „Full Spectrum Hatred“, čo nedalo možnosť fanúšikom ani chvíľu vydýchnuť a jeden song nasledoval za druhým s minimálnymi prestávkami. Snažili sa čo najviac využiť ich 30 minútový set, aby každým maximálne ukázali, čo sú zač a nesklamali. Ako posledná odznela skladba „Black Lotus“, ktorá nakoniec rozpútala aj moshpit a bolo to skvelé zakončenie ich zbesilého vystúpenia.

Hneď za nimi nasledovali švédski AVIANA, ktorí spomalili a trocha uvoľnili divokú atmosféru. Klub sa viac naplnil a fanúšikovia vo viedenskom Szene club nabrali na energii a nechali sa zviesť chytľavými a skackavými riffmi do pitu. Všetci členovia kapely boli zahalení v čiernych maskách, okrem speváka Joel Holmqvista, ktorý v roku 2019 vystriedal speváka Marcusa Vika. Vystúpenie bolo sprevádzané skvelou šou a kapela mala pevne uchopené v moci publikum. Svedčí aj o tom to, že počas jednej pesničky, prikázal Joel všetkým divákom, aby si čupli k zemi a vyskočili, keď odráta 3 sekundy a všetci ho jednohlasne poslúchli.

Po nich nastúpili BORN OF OSIRIS, jedna z dvoch hlavných kapiel a deathcoroví veteráni zo Spojených štátov. Pódia sa zmocnili špičkoví hudobníci, ktorý striedali vyhrávky a jedno sólo za druhým na gitarách. Striedali nové pesničky so starými hitmi z prvého albumu. Dalo by sa vytknúť chýbanie basgitary naživo, keďže to ubúdalo na údernosti zvuku a trochu menej energické vystúpenie zo strany dvoch gitaristov. Zazneli aj známe hity ako „Divergency“, „Bow Down“ alebo nakoniec „Machine“, ktoré bolo vidieť, že otriasli publikom najviac.

Ako poslední odohrali ATTILA z Atlanty, ktorí skutočne prekvapili a otriasli veľmi údernými riffmi aj základmi klubu. Bolo vidno, že kapela je v spoločenskej nálade, a tak si to veľmi užívali ako oni, tak aj ich verní fanúšikovia. Set otvorili ihneď veľmi výbušným bangerom „Proving Grounds“ a tak od začiatku bolo veľmi dusno. Frontman Chris Fronzak nemusel ani dávať pokyny publiku a vedel veľmi dobre, čo majú fanúšikovia robiť. Zazneli aj nové veľmi chytľavé songy ako „Timebomb“ alebo „Metalcore Manson“, ale aj staré klasiky ako „Middle Fingers Up“ a nakoniec „About That Life“. Bolo to skvelé zakončenie večera, ktorý bol nabitý od začiatku dokonca core špičkami.

Ignis infernus

Related Articles

Back to top button