AktualityPripravované podujatia

Pripravte sa na nezabudnuteľný metalový zážitok spolu so SEPTICFLESH a ďalšími kapelami!

SEPTICFLESH , (GR), SCAR OF THE SUN (GR), AEON WINDS (SK), HEIDEN (CZ), DEPRESY (SK), BLIND STREET (CZ) – sobota 29. 6. 2024, od 15:30 hod., Skalica, pieskovcový lom nad golfovým ihriskom

Po jarnom americkom turné a prvých letných festivaloch, priamo z Atén prichádzajú na Slovensko vládci symfonického death metalu – grécki titáni SepticFlesh! A to za výdatnej podpory ďalších skvelých skupín od nás a zo zahraničia. Všetko toto prebehne v krásnom a útulnom prostredí pieskovcového lomu Maringota, v blízkosti  pohraničného mesta Skalica, čo pre dobrú dostupnosť ocenia aj fanúšikovia z Moravy.

 Po minuloročnom úspešnom koncerte Infected Rain sme veľmi radi, že môžeme v lome opäť privítať exkluzívnych metalových hostí:

Headliner: SEPTICFLESH (GR)

SepticFlesh, ktorí vznikli začiatkom 90-tych rokov, patria medzi popredné a najvýznamnejšie kapely na symfonickej death metalovej scéne. Na svojom konte majú už 11 štúdiových albumov, z ktorých sú mnohé považované za prelomové na death metalovej scéne. Ich najnovší album „Modern Primitive“ získal vynikajúce recenzie a bol označený ako jeden z najlepších albumov roka. Toto konštatovanie je možné spojiť aj s predošlými nahrávkami, ktoré sa často objavujú v rebríčkoch – top albumov roka.  Kapela od roku 2008 na svojich albumoch spolupracuje s Pražským filharmonickým orchestrom, čo dodáva ich hudbe monumentálny rozmer. Hlavným strojcom hudby SF je gitarista Christos, ktorí komponuje a skladá aj všetky orchestrálne prvky. Hudba SF vás svojím stvárnením prenesie do starovekého sveta, kombinujúc brutálne riffy s mystickými a epickými témami.
 SepticFlesh odohrali stovky koncertov a festivalových vystúpení po celom svete, pričom vždy prinášajú nezabudnuteľnú show plnú energie, atmosféry a ich vystúpenia sú označované za hypnotické a podmanivé. Príďte do lomu túto atmosféru zažiť na vlastnej koži!

Spolu so SepticFlesh priletia aj ich krajania SCAR OF THE SUN (GR), ktorí k nám do lomu prinesú modernejšie poňatie metalu, viac melódií, progresivity a atmosferického vplyvu!
 SCAR OF THE SUNsú na scéne už 24 rokov a patria k popredným zoskupeniam na gréckej scéne. Kapela má za sebou niekoľko EU & UK tour, okrem iného aj so štýlovo spriaznenými Dark Tranquillity, Insomnium,  Swallow The Sun a podobne. Ich aktuálny album „Interia“ získal skvelé ohlasy po celom svete a patrí k najsilnejším dielam, ktoré doteraz vyprodukovali.

 PRAEYA (AT) aj napriek tomu, že sa jedná o „služobne“  najmladšiu formáciu ich energiou nabité vystúpenie sľubuje v skutku výbornú show, určenú hlavne pre priaznivcov metalcoru a thrashcoru. Praeya je vyskladaná z ostrieľaných muzikantov a je jasné, že o tejto kapele budeme ešte veľa počuť!

 Domáce kapely asi nie je potrebné podrobne predstavovat vzhľadom k tomu, že na našej scéne pôsobia už veľmi dlho a každý mal možnosť sa s nimi už stretnúť… a ak nie, treba to rýchle napraviť!!)

Line UP

++ SEPTICFLESH (GR) – symfonický deathmetal
++ SCAR OF THE SUN (GR) – melodický a atmosférický metal
++ AEON WINDS (SK) – atmosferický black metal
++ PRAEYA (AT) – metalcore / thrashcore
++ HEIDEN (CZ) – sofistikovaný progresívny postblack metal
++ DEPRESY (SK) – atmosferický a melodický death metal
++ BLIND STREET (CZ) – oldschool nu-metal

Vidíme sa 29.6. v pieskovcovom lome nad golfovým ihriskom v Skalici. Nebude chýbať dobré pivo a jedlo.

Dátum: sobota 29. 6. 2024
Začiatok: od 15:30 hod.

Vstupenky
Predpredaj.sk: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/septicflesh-gr-a-dalsi-2024-06-29/

Tootoot.fm: https://tootoot.fm/sk/events/6625184ea2ec3d0a487dd89c

29€ – do 31.5.2024
31€ – od 1.6. do 29.6.2024
35€ – na mieste

Deti do 15 rokov v doprovode rodičov zdarma.

FREE CAMP + PARKING

Platba na koncerte len v hotovosti. Nie je možné platiť kartou.
Možnosť výmeny českých korún za eurá (v stánku so vstupenkami) KONCERT JE FINANCOVANÝ Z ROZPOČTU MESTA SKALICA formou dotácie.

(Tlačová správa)

Related Articles

Back to top button