Aktuality

Gréci VARATHRON vydajú v septembri živák „Glorification Under the Latin Moon“.

Varathron, 2019, foot: Evi Savva

Helénski black metaloví majstri VARATHRON vydajú 25. septembra prostredníctvom Agonia Records pri príležitosti svojho 30. výročia koncertný album s názvom „Glorification Under the Latin Moon“.

Nahraný bol v plnom rozsahu 4. augusta 2019 v Sao Paule (Brazília) počas záverečnej zastávky turné „30 Years Of Darkness Tour“ a historický setlist sa môže pochváliť niektorými najlepšími skladbami skupiny od roku 1988, vrátane celej klasiky „His Majesty At The Swamp“ z roku 1993, až po najnovšie piesne z uznávaného albumu „Patriarchs Of Evil“, ktorý sa dostal na mnohé zoznami najlepších albumov roka.

Varathron – Glorification Under the Latin Moon (live)

VARATHRON sa k tomu svojmu vôbec prvému živáku od roku 1988 vyjadrili nasledovne: „Počas týchto zvláštnych a neistých dní prajeme všetkým našim priateľom, bratom a sestrám zdravie a lepšie časy. V posledných rokoch sme mali možnosť stretnúť množstvo úžasných ľudí! Sme radi, že sa s vami môžeme podeliť o niekoľko dôležitých správ, ktoré sa venujú špeciálne vám, našim podporovateľom a priateľom: predstavujeme vám náš nový, vôbec prvý koncertný album „Glorification Under the Latin Moon“, ktoré bolo nahrané v Sao Paule v Brazílii. Bola to posledná show nášho dobrodružstva v Južnej Amerike v roku 2019. Koncert organizoval náš tour manager a priateľ Robson Calura a Storm Productions. Ďakujeme všetkým fotografom, technikom a organizátorom, ktorí nám pomohli vytvoriť niečo skutočne výnimočné!“

Kapela založená (aj) spevákom a dnes už jediným pôvodným členom Stefanom Necroabyssiousom, od roku 2004 pravideľne vydáva albumy. Zostavu postupne doplnili bubeník Haris, gitaristi Achilleas C. a Sotiris a basgitarista Stratos. Spoločne vytvorili veľmi silnú zostavu už etablovaného black metalového telesa, považovaného spolu s ROTTING CHRIST a NECROMANTIA za pionierov gréckoho black metalu.

Varathron – Patriarchs Of Evil

Zoznam skladieb na „Glorification Under the Latin Moon“:
1. Cultum Deus Aeternum (Ιntro)
2. Ouroboros Dweller
3. Cassiopeia’s Ode
4. Tenebrous
5. Saturnian Sect
6. His Majesty a the Swamp
7. Son of the Moon
8. Unholy Funeral
9. Nightly Kingdoms
10. Lustful Father
11. Flowers of My Youth
12. The River of my Souls
13. The Tressrising Of Nyarlathotep
14. Genesis of Apocryphal Desire
15. Sic Transit Gloria Mundi (Outro)

Related Articles

Back to top button