AktualityPripravované podujatia

30th ANNIVERSARY TOUR, 30 YEARS OF ORIENTAL METAL

ORPHANED LAND + special quests, nové termíny – presunutie na rok 2023

Do Česko – Slovenska sa po niekoľkých rokoch vracia jedna z najrevolučnejších kapiel v histórii heavy metalu a to priekopníci orientálneho metalu – izraelský fenomén ORPHANED LAND, ktorý v apríli budúceho roka vyráža na európske turné, aby oslávil spolu s fanúšikmi 30 rokov orientálneho metalu a hlavne 30. výročie svojho založenia a pripraví si pre nich pri tejto príležitosti show s jedinečným setlistom.

ORPHANED LAND vydali doposiaľ 8 albumov, 2 live DVD a odohrali veľké množstvo koncertov po celom svete. Do povedomia fanúšikov sa dostali až vydaním prelomového albumu „Mabool – The Story of the Three Sons of Seven“ z roku 2004, s ktorým dosiahli celosvetový úspech. Ich posledný album „Unsung Prophets & Dead Messiahs“ z roku 2018 zaznamenal opäť veľký úspech a potvrdil kapele jej stabilné postavenie na svetovej hudobnej scéne.

Tešia sa obrovskej popularite v arabských a moslimských krajinách, nakoľko sa snažia šíriť posolstvo mieru na blízkom východe a vo svete vôbec, spájať ľudí bez rozdielu rasy, stierajú hranice medzi náboženstvami. Ich odkaz pre všetkých je jasný: Ľudia by mali byť súdení podľa toho aké majú srdce a podľa vnútornej úprimnosti, a nie podľa ich náboženského presvedčenia. Vo svojej hudbe kombinujú prvky heavy a progresívneho metalu s orientálnou, arabskou hudbou a s prvkami tradičnej izraelskej hudby.

V decembri Bratislava vďaka ORPHANED LAND zažije opäť hudobný multikultúrny večer, plný skvelej orientálnej, arabskej a blízkovýchodnej hudby v kombinácii s výbornou metalovou hudbou. Nepôjde len o úžasný hudobný zážitok, ale aj o duchovný rozmer, nakoľko táto legenda, zvlášť jej líder, charizmaticky Kobi Farhi, šíria na ich koncertoch posolstvo mieru vo svete, snažia sa spájať ľudí bez rozdielu rasy a stierajú hranice medzi náboženstvami. Ich koncerty sú vždy nezabudnuteľným kultúrnym a duchovným zážitkom.

Ako špeciálni hostia vystúpi švajčiarska progresívno rocková kapela DEAD VENUS, islandská progresívno metalová kapela RING OF GYRES a kapela KOROPHEUS a v Bratislave vystúpi namiesto kapely KOROPHEUS švédska prog metalová kapela LOCH VOSTOK. Ako lokálny support sa predstaví česká metalová kapela SYMPHONITY. Pražský koncert sa uskutoční 20.04.2023 v klube Storm club a bratislavský koncert sa uskutoční dňa 21.04.2023 v bratislavskom Randal clube.

Príď osláviť s pioniermi orientálneho metalu ich 30-te výročie a zaži nezabudnuteľnú show plnú najväčších hitov tejto legendy !!!

Predpredaj lístkov:cez Predpredaj.sk.predprodej.cz a vo všetkých pobočkách Slovak Telekomu a českého T mobile.

MIROSLAV „KREMATOR“ GALGÁNEK

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button